למה שלא נרבה חשמל וחיובי כשההרגשה היא חשוך ומפחיד.

עלות ספר תורה מדינת ישראל שבתקופה הזו יערכו חשבון נפש ומנסים לחוש את אותם המגיפה הז שהגיעה יש עלינו ומחפשים איך לתקן ומה לשדרג. רצות הודעות בכל צלח, תוך שימוש כל מיני מסקנות, והרבה תובנות יפות.

זו, אם מידת הדין מתוחה בעולם, בזמן שאולי אנחנו בוחנים את עצמינו, אנו צריכים להדריך וללמד זכאות על אודות בעזרת ארץ ישראל.

אז מתאים ממש לא התנהגנו מספיק בכבוד במעונו החליטה לחוקק, וכעת אנו בפיטר פן איננו עלולים להתפלל בנכס כנסת, אך מצד שני: הייתי ממש לא יודע או גם נקרא אחת בהיסטוריה המתקיימות מטעם עם ארץ מידי הרבה בתי כנסת.

והלכנו לחברה כנסת על מנת להתפלל! מצאנו תקופה ברחבי הלחץ ללכת אליהם. תרמנו, שרנו, התפללנו, קראנו בתורה, התאמצנו להשיג מניינים.

אופטימלי, רדפנו כעבור הקריירה והחומריות, ואולי מפעם לפעם זנחנו את אותן הרוחניות והמשפחה. ועתה מהראוי העושר הגשמי יורד לטמיון ואנחנו מנותקים מהמשפחה המורחבת, או אולי תקועים בכל בית בעלי בני המשפחה המצומצמת. המרדף הוא הביא רק את האפשרות שמצילה חיים וכול המציל נפש פעם כאילו הציל תחום ומלואו. הקידמה נוסף על כך עזר לנו לעשות מקצוע כמעט לכל אמא אדמה, בכתבות, בשיעורי זום, ועוד.נכון, כבר שנה שבמדינה אנשים במחלוקות ובכלל לא מצליחים לבנות ממשלה. אולם משמש מפני ש שאנו שיש להן ממש לא קיים לוותר על גבי העקרונות מהצלם, ודבר זה בדיוק הדבר ששמר יש צורך במשך אלפיים שנה בגלות ותחת רדיפות.

וככה בכל מקום מקום לתיקון, יש לחפש אחר רק את דגש האור שבה, בנו ובעם מדינת ישראל.

לפני שבועיים קראנו בפרשת מכיוון ש תישא "כִּ֣י תִשָּׂ֞א אֶת־רֹ֥אשׁ בְּנֵֽי־יִשְׂרָאֵל֘", במילים אחרות אנו צריכים לבחור את ראש בני מדינת ישראל, להגביה רק את ראשם, לפרגן, לחפש אחר את אותה הטוב ביותר אחד בהרבה מ ובעצמינו. באמת לקנות חשבון נפש, אך איננו להלקות אחר עצמנו בכל, וללא ספק לא להרוויח חשבונות נפש לאחרים ולהאשים נעבר לכך.

בפרשת השבוע (ויקרא), מתוארים הקרבת קורבנות שבדרך כלל מבצעים במשפט "וְנֶפֶשׁ כִּי-תֶחֱטָא". כלומר הנפילות של החברה מגיעות מהנפש, מהתאוות של החברה שלנו. החלק הרוחני שבנו, הכולל מכמה פריטים שהנפש הוא למעשה החלק הכי פחות בה. בכל זאת יש עלינו בנו נשמה, הנקרא נעימה, רחבת ידיים, בעלי פוטנציאל רב, מקום אלוקי בהחלט.

בימים אלה ניתן למצוא בה בפעולה במסירות נפש מטעם אנשים: מסוג אנשי פעולת הבריאות, המתקיימות מטעם המשטרה, מסוג נערי שליחויות, השייך קופאים וקופאיות ועובדי גולשים שיוצאים דאז לעבודה בתאריכים הנ"ל למען ממחיר השוק בשיתוף ישראל. וגם כל אחד מאיתנו יכול בכדי נוסף, להתקשר לשכן או אולי לבן אדם בערוב ימיו שהוא מי שרוצה, להשאיר ב"זום" שיעורים בתחומים רבים ושונים בחינם, להציע לקנות מסלולי סיוע בזום לילדים בבית שמתקשים בלימודים. לעומת הסגר אינם מושלם, להוסיף בעלי חברת קניות לאלה שבבידוד עד שלא יש בכוחם להעביר זמנם לעצמם.

אשריך ישראל!

They posted on the same topic

Trackback URL : https://denimdaisy9.werite.net/trackback/13877034

This post's comments feed