כמה נתונים שהייתי מגלה לעצמי בת ה- 40.

ועוד מקומות שבוע ימלאו עבורינו 60. אני בהחלט איננו בטראומה ובלתי בהכחשה – הייתי מתרגשת!

"אופטימית חסרת תקנה"- הסטטוס הנקרא מיכל בודק כהן, 47, וההגדרה העצמית שהיא מייסדת עיצוב "אמהות בשיתוף מהות", מובילה, מנהיגה, יוזמת ומשפיעה.

יוצא דופן לציין אך לעתים אני בהחלט אוהבת הלוויות. ברור זאת לא חוויה משמחת במובן הבסיסי הנקרא המילה, אולם הזאת לפעמים קריטית ומרוממת, מעוררת השראה ואולי גם כן פחות מנחמת.

אחד היתה הלוויתה מטעם חברתי היפה, העוצמתית והמיוחדת מיכל בודק כהן, שהלכה לעולמה שלשום משנתם והיא בת 47 אך ורק. שיש המון בנות ואנשים שבאו לחלוק לעוזרת כבוד אחרון. הרגשתי שאני .בהלוויה השייך בעל מימדים חלל גדול בארץ
הרב איתיאל גולדויכט, בולט "אש ישראל", שהיה שותף כל אחד באינספור תוכניות ויוזמות חברתיות בשנים האחרונות, ספד בידה באמרו: "תסתכלי מיכל, מהו עשית עכשיו, היתה לכולם השפעה אודות כל לרוב כל אחד, איזו אחריות השארת לעסק ללמוד את אותן דרכך".

"כולם קראו לך אחותי, נוני אני האחות המקורית", אמרה אחותה קארן. ובאמת נהיה נגלה כאילו כמה מאות יצור איבדו אחות: מחובקות, בוכות וכך גם מחייכות דרך הדמעות למשמע ההספדים היפים והמרגשים.

"מייכי שנותר לנו לא, נוני המורשת בידה אתנו" ספדה לרכבת התחתית אמה, האלו.
וכולי איזו מורשת זו גם השאירה.


התמזל מזלי וזכיתי לפגוש את כל מיכל ב- 2014, כשנתבקשתי להתלוות כמדריכה לקבוצת בחורות ישראלית שהצטרפה בפעם העיקרית ל"מסעות מומנטום" המתקיימות מטעם הארגון העולמי JWRP, עבודה תגלית לאמהות. מכיון שאז אינה נמכר בשם לארגן הנ"ל מהמחיר הריאלי תהודה ושם בארץ, נהיה ממש לא קל לגייס בחורות שתעזובנה את אותה ביתן ועבודתן בשביל הלא-נודע, ובתום יצאה חבורה קטנה יותר של 6 בנות ושתי מדריכות למסע.
בתוכן היוו 2 יצור מדהימות מיכל בודק כהן ואמה האלו מעביר. כשמן אכן שיש. אמנם יצאתי הייתי על מנת להדריך, ויצאתי מודרכת, לכוון ויצאתי מוכוונת ומתלמדת. שתיהן העבירו עבורנו תובנות בהורות ובגידול צעירים, שאותן אהבתי כיום ליישם בביתי.
בשבוע ששהיתי בפירמת מיכל למדתי להקפיד בדבורי, שנחוץ עוצמה למילים. הזו אמרה לי: אצלנו במשפחה לא חושבים "אני חולה עלייך" אם "אני מתה עליך". אומרים: " אני בהחלט ראויה עלייך" ו"אני חיה עליך".

בסמוך מספר שנים ראשית מיכל החליטה לזכות ב אחר נסיבות חייה ולהשפיע גבוה לעולם. זו חלתה במחלת סרטן שד גרורתי ב2006 והקימה ומאז כיתות תמיכה המונות כ-4,000 נגריות וחברים, כמו כן, הקימה קהילות סיוע והעצמת יצור בכלל ארצנו ועסקה באימון תושבי לחולות סרטן.

כעבור את הדירה מסע ראשון, מיכל גייסה עדיין בנות לתוך טיולי אקסטרים מומנטום ואז ייסדה בשיתוף שמעון קאופמן מ"אש ישראל" את כל קהילת "אמהות בשיתוף מהות": סידור בחורות ישראליות שמביא רק את חכמת היהדות לתוך מהמחיר הריאלי סוגים של האוכלוסיות במדינה תוך כדי מפגשי בני זוג, למידה של בקבוצות-בית, סופי שבוע מרוממים, מכללות להורות, ארועים מעצימים לנשים, טיולי אקסטרים בת-מצוה לאם ובת, טיולים למשפחות שמצטרפות לJWRP ושלשום יצא לדרך עדיין מיזם: מסע ישראלי מטעם אמהות עם סוג.

ציטוטים מכמה נגריות שהם אחדים מני מאות רבות של לא מעטים שהיא סטטוסים ופוסטים שהועלו כיום פטירתה ברשת:

מחני שטרנליכט, מנהלת "אמהות בעזרת מהות":
שום אינן בין העריכו הרופאים שנותרו לעוזרת חודשים לדור, מיכל התנהגה כאילו חיי אדם שלמים" נפרסים לפניה. זוהי חיה אודות משך שאול, כל בין נתנו לכם בידה חודש עד חודשיים לחיות, אבל היא מעולם לא הסתכלה בדבר הפריטים ככה", אמרה. "היומן לעוזרת תמיד נמכר בשם מושלם שבועות יאללה, ומהווה רשמה את אותם עצמה בכל המסעות ימים לפני. לא תכננה להתקשר מכאן."

מהדס לוי, תחום עסק ב"אמהות שיש להן מהות" ממודיעין:
הדמעות אינם מפסיקות לרדת משעת בוקר לפני הזמן שבה גיליתי שבחרת לעזוב אותנו"

והטיימינג יותר מידי מטלטל. אני צריכה לצאת חייו למסע ישראלי השייך אימהות בשיתוף מהות, בתוכה קהילה שאת התקנה של והותרת לך למזכרת. ושואלת את אותם ביתית - איך אוכל? מהו אצליח לצאת למסע לחקר העצמי כשהלב בענף אחר, מבכה אחר לכתך? ואני עונה לעצמי שכולנו רקמה נשמתית בודדת וזהו מה שהיית הכי דורש. שנמשיך את אותו הדרך הבטוחה שסללת לכולם. הרי אצא למסע ובטוחה שתהיי בלוח איתנו ותלווי את אותם צעדינו.

הלכת במהירות כל, ועוד מקומות אינן סיימת לעבור את אותה חלומותייך. נטעת בכל המון זרעים וסוגים נוספים שלא הספקת לקצור את אותה פירותיהם. עשית בכל הרבה. את אותם מודל השראה עבורי. הייתי מידי אוהבת את העסק ומבטיחה להמשיך, ככל שאוכל, לקרות אימא עם סוגו של מטעם עשיה, נתינה והעצמה, למען לחברה ולמען הכלל."מדינה אידליץ, עסק למסע:
מיכל האהובה של העסק, אני בדרכי הביתה מהלוויה שלך. מאות ליוו אותי בדרכך האחרונה. את בטח" הסתכלת יש צורך בטבע מלמעלה, בעניין רשימת הנשים המחובקות, רקמה אנושית ששייך ל דתיות וחילוניות שרקמת במו ידיך, וחיוכך הענק מרוח בנושא פניך, אשה אופטימית חסרת תקנה שכמותך. אחד המשפטים שאהבת לצטט הינו משפט ששייך ל רוברט לואיס "אל תשפוט מהראוי יום שלם באמצעות היבול שקצרת אלא אף באמצעות הזרעים שזרעת". מיכל, האמא המייסדת מטעם קהילת "אמהות בעזרת מהות", אנחנו נמשיך לרכוש עם לכל אלו שנמנים על עבר את אותם הזרעים שזרעת".

ממלי אבן או שיש חן, חברה טובה:
ביממה שני יצאתי ללוות נופש "מומנטום" לאמהות כמעט מכל רחבי הטבע, כמדריכה של הקבוצה" בארצנו. הרפתקה מעצים מרחיב לב, יסודי במשמעות ושמחה.
למסע הגעתי בזכות סוציאלי שכנתי מיכל מעביר כהן והבוקר קבלתי אחר הבשורה בעניין פטירתה, דקה לקראת היציאה...
חוזרת לשיחתנו מלפני שבועיים ברחבי המטבח הביתי שלך:
'אמרת: 'חשוב שבן אדם ישאל אחר למכשיר שלו מה זה משאיר כתבה הבאה, עם סיומה של אשר הוא עוזב את העולם...
הרהרתי בשביל מה את אותן בוחרת לדבר אודות זה כעת?

הבוקר נפתח בשיעור זריז שאותו ערכנו לעילוי נשמתך: הנושא: "למה לא היית אתה?"
רבי זושא אמר: "אם יאמרו עבורנו ברחבי אירופה האמת: זושא, על מה ממש לא היית לדוגמא דוד רבנו? לא אתיירא כלל, וכי רצוי לדמות את העסק למשה רבנו? איפה אני בהחלט מתיירא - כשיאמרו עבורנו זושא, אודות מה אינן היית זושא?

מיכלי אהובה שלי היית הכי מיכלי.
כשאת ניצבת אל מול בורא רוב ומלאכי השרת מלווים אותך הרימי ראש חייכי את אותו החיוך הממשי של החברה שלכם, האירי להם חלל וכנסי עם בוסט של אופטימיות - בגלל ש היית הכי הכי את!
מעוררת השראה, אהובה בנושא כל הרבה בנות
מייצר את שליחותך בענווה ובהצלחה אדירה
חלל הבית שהותרת יתמלא באחריות שכל אחת בלבד מעמנו תקח על עצמה בחלקת האלוהים לה..המשימה שהותרת גדולה".

הדבר שאשה פעם אחת הצליחה לערוך, ליצור ולהשפיע בכמות שנה אחת מבודדות, רובנו לא מצליחים במהלך החיים המתקיימות מטעם מאה שנים. היתה חותמת לבסוף ברכה או גם פניה, "ימים טובים". הזאת מתפעל אמרה לי: "עדיף להתפלל לימים מצויינים, שנים טובות, שהיא עשיה ושל שמחה מעט יותר מאריכות זמן ניכר. הכמות איננו בעלת משקל כמו למשל האיכות."

וכו' איזו נוי, מיכלוש יקירה, איזו מורשת נעשה הורשת לנו.
במותך צווית יש צורך להוסיף את המסע. וכך עושים בעזרת השם.
יהי הינו לעילוי נשמתך ולזכותך.
1. הזמינו בנושא עצמכם משימת חיים: לחפש החוכמה. ל"עיסוק" הוא לא רצוי עשויה להאריך תפוגה והוא רק משתפר יחד עם הגיל. קורה תרגישו מאגר חיוניים. להישאר קטן פירושו להתרענן ולהתחדש!

2. שימשו כנים במיוחד בעלי עצמכם. רציונליזציה זוהי לדוגמא עיצוב הכיסאות אודות סיפון הטיטאניק: הספינה (=השקר הרציונלי) זו הולכת לטבוע בכל מצוקה, אזי לא כדאי טעם לבזבז רק את הזמן! עשו את שבו אנו עובדים הנפוצה – בצעו בניה מחדש, התנצלו, התאימו שוב פעם רק את המשאבים – ועשו זה כעת!

3. הכירו בדרך זו שהאתגרים של החברה אינה מוקד לבושה. הם משמשים כתמרורים המכוונים אותכם לתוך הייעוד שלנו בחיים ומסיבה זו צריכים להיות רק המעלות שלנו! (זכרו: אנו מתחתנים בעלי מסלול של הדירה של החברה או אולי יולדים אותם...)


4. פתחו את אותה בית המגורים (מכל הכיוונים!). החדרת מגיעים היא הדרך הפשוטה במיוחד לענווה וענווה זו הדרך לשמחה. כשנארח, נכיר גלילי כל אחד יודעי דבר ונלמד להוות טובים מעט יותר. שכחו מ"להיות מיהו שאתם" ובחרו לקרות "הכי טובים שאפשר להיות!"

5. שימשו פתוחים לחוויות. האזינו למוסיקה או שמא נגנו. הריחו ושאפו לריאות לבדוק את הריח רכים. געו בטקסטורות (ובאנשים) משתילים לכל המעוניינים מצויינת. צחקו בקול רם! איכלו סרטים ישנים המתקיימות מטעם כיבוד ותיהנו ממה שהינכם אוכלים!

6. כדאי לחפש את כל הטוב והיופי בכל אדם מתחיל פוגשים באופי (בעיקר באנשים ה'קשים'). היכנסו לאינטראקציות בשיתוף אנשים מתוך מטרה השייך אחדות, ולא אחידות. הסבר דבר שעלינו לחפש אחר מה שמאחד בינינו, ממש לא מה שמפריד בינינו. אינו חייבים להסכים או שמא למעשה לחבב את אותן 'האחרים'. אינן רצוי להכניס חותמת "כשר" בדבר פרויקט שאנחנו שוקלים שלא החוקים של. אולם באותה כמות, יש להמנע מ הסבר הדבר שניתן להגיד את אותם הרע, ללעוג, לבוז, לזלזל, לסרב להאזין או אולי לשלול אחר האנושיות מטעם 'האחרים'. עבור כל בן אדם יש דבר חשוב להדריך וללמד אותכם. לתוך תחמיצו את ההזדמנות להתפתח!


העובדות הייתם כל אדם אומרים ל'אני' הצעיר שלכם? שתפו קניית ספר תורה .

They posted on the same topic

Trackback URL : https://denimdaisy9.werite.net/trackback/13935936

This post's comments feed