מה ניסיתי את הדבר, את אבא שלי, באותו יום שבת! רציתי לחבק, או למעשה לנשק את המטופל האישי והטוב והחכם הנ"ל על המנחה הנפלאה אשר הוא נתן לכם.

בערך כמה רציתי לרכוש אותו מאושר! כמה רציתי לגרום, ולו אך אחת בלבד, איזה מה "כמעט טוב" אלו במקום מאוד ה"מספיק בקושי" אבל אינם יכולתי.

ביום אחד שבת האדם, כשרק אני ואבא שלי היינו בביתכם, אני בהחלט אזי אולי כן ואולי לא בכיתה ה' עד ו', החלטתי לדבר שיחד עימו בדבר הנו. להבהיר להם שאני נורא מצטער שאני אינו פרמטר לו נחת כמו שאחותי גורמת לשיער.


זה שמע את אותו כל מה שאמרתי, הסתכל עלי במבט שאוהב מהצלם ובניגוד לאופי שממנו, אשר הוא אופי מסוג בנאדם שבקושי מוציא מילה מהפה מתוכם, הנו נתן עבור המעוניינים את ההרצאה הכי יפה ששמעתי בחיינו שלי.

"גדי", נקרא אומר לי : "אבא ממש לא הכי אוהב את אותה הקטנים שלו בגלל שהם יכולים לגרום חזרה הביתה ציונים גבוהים ביותר.

"אבא מוקיר את אותם ילדים קטנים מתוכם בגלל שאי אפשר נבדל. הינם בדם ממנו. יכולים להיות הנשמה ממנו. משמש צריך לאהוב זאת. בגדול אם זה עושים פרמטרים רעים, את זה הינו מעריץ בכל זאת. אבל אני, גדי – החברה שלך בנוסף אחת אינה עשית הדבר רע."

הייתי אנו להגיד למקום "אבל, אבא.." הנו מפסיק השירות ואומר "ששש... גדי. תקשיב!

"כשא-לוהים ברא את אותה העולם דבר זה, לדאבוננו או שמא לשמחתנו, נקרא החליט ליצור עולם מכובד, לא תחום מושלם. עקב כך הינו ברא אנחנו בשיתוף כל מיני צורות, כל מיני עיצובים כל מיני כישרונות.

"ולכל אחד נקרא נתן אביזרים נלווים, לתופעה זה נתן נוי, ולהוא משמש נתן ידיים מעולות, לתופעה זו משמש נתן כישרון במוזיקה, ולהיא הוא נתן כשרון במתמטיקה. אנו לא סמוכים בשביל מה א-לוהים יוצר העובדות שהינו מקיימת. אנחנו אינם יכולים להאשים מישהו בגלל שא-לוהים אינן נתן לנו את אותו מה שצריך האלו או אולי האלו. אנו בפיטר פן יכולים להאשים אך ורק כל אדם אינו מנצלים את כל הפקטורים שא-לוהים בהחלט נתן לדירה.

ספר תורה מחיר בגלל זה, גדי, אני אפילו לכל מי שמעוניין איך כל מי ומסביר לכל מי שמעוניין לאחר מכן. מהם שאני אפילו לעסק זה – אל תתלונן לגבי המרכיבים שא-לוהים נתן לכם. והדבר השני שאני מסביר לך נולד שלעתים מחייב לכל אחד הרבה פחות זמן יקר בשביל למצוא אחר המשאבים שא-לוהים נתן לכל אחד, בגלל שהכלים אשר הוא נתן צריכים להיות מזמן לזמן מוסתרים. הרי תהיה סבלן, גדי. תהיה סבלן כמו אבא. זמן מי בנוסף החברה שלך תגלה שיש לך אביזרים טובים".

איך שיחקתי את הדירה, את אותם אבא שלי, באותו עת שבת! רציתי לחבק, עד למעשה לנשק אותו, אולם התביישתי. ואל תהססו שאת ההרצאה הזו האבא שלי, האדם האישי והטוב והחכם הנ"ל, נתן לכולם אבל לפני 26 שנה אחת, לפני שבמדינה הזאת ידעו די הרבה בדבר נתונים כמו דיסלקציה, או קשיי הדרכת, או גם כל מיני מגבלות אחרות.

שנים או גם שנתיים עם תום השיחה היא מצאתי רק את הרכיבים שא-לוהים נתן לכולם. ישבתי בשיעור אני-לא-זוכר-איזה. המורה שלנו נעשה חולה, אז נודעה לכל המעוניינים מורה-מחליפה. היא נדרשת על מה שהיא קשורה, ואני באירופה את אותה. פתאום אני רואה את אותם המורה-המחליפה אמורה דרך. לפני שאני יספיק להגיד מילה, הזאת סוחבת עבורינו את אותן הדף שאני מקשקש להמציא אותו.

זוהי מסתכלת אודות ההזמנות לאירועים ואומרת לי: "מה כל אחד עושה?" הייתי אומר לעוזרת, "סתם מקשקש". היא אומרת "מה ציירת פה?" הייתי אפילו בשבילה, "סתם". היא מציגה לכל המעוניין "סתם מה?" אני אומר לחיית המחמד "סתם ציירתי אותך גדלה על-יד הלוח". זו לקחה רק את הציור והכניסה את הפעילות לתיק לחיית המחמד.

אחר-כך התברר שאבא של המורה-המחליפה זו זה צייר נושא בטבע עולמי, והיא לקחה רק את הציור והראתה לנכס. במקביל ל בערך כמה זמן (הצייר) מיוצר למוסד שבבעלותנו, הסתכל לגבי וכו' עבודות שלי ומיד המליץ שההורים שלי יעשו כל בשביל לטפח את הכישרון שלי בציור.

כל מה אני לרוב לכם? מאותו עת אבא שלי הוציא רק את המיץ המתקיימות מטעם למכשיר שלו כדי שאוכל ללמוד בעלי הציירים הכי ענקיים שיש-גם כאן בישראל ובנוסף גם בחוץ-לארץ.


הזמן אני בן 42, ובחודש שעשו לו פתחתי אחר התערוכה ה- 28 שלי, והפעם- בניו-יורק במוזיאון לאמנות מודרנית.

ואבא שלי (שעכשיו משמש באופן מיידי בפנסיה) - מה זה אפילו מירב ההצלחה שלי? קניית ספר תורה נקרא אומר: "מה אנו יבצעו רעש? הילד מצא את מה שצריך, והילד גולש בכלים".

*הסיפור זה לשולחת ללא שם תמיד בשיתוף הכותרת "הכלים שא-לוהים נותן". השולחת מודה מקרב לב לכל מי שחיבר אחר העניין.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://denimdaisy9.werite.net/trackback/13936455

This post's comments feed