מהו לצאת מארץ הכעס וכך להגיע לעולם המסיבה והאהבה.

בקבלת הפנים שערכו לפני דינר חגיגי, שוחחתי יחד ידידה שאכנה אשר נקרא 'יונה'. פתאום, בלעדי גורם ברורה, יונה נורמה לעברי הערה פוגעת. במידה אינסטינקטיבי נרתעתי לאחור ואמרתי לה: "אני מרגישה מותקפת! אני איננו רוצה להוסיף לדבר איתך." הפניתי את אותה גבי והתרחקתי מהמקום בכעס. באותו זמן בדקו הרמקולים רק את האנשים במסיבה להתחיל לגור לאולם בו תיערך הסעודה, ולבחור רק את מקומם. מזווית עיניי ראיתי את אותן יונה פונה לצידו הימני ששייך ל מקום המסיבה. אני בהחלט פניתי שמאלה, בשביל לשמור בנושא מרחק מקסימלי מהדירה החדשה – ככל שאפשרו קירות הבית. התיישבתי במקביל ל שולחן אותה שוחחו בידידות בתי עסק מגוונות שלי, אולם שלא הצטרפתי לשיחה. חשתי נעלבת, פגועה וכעוסה.

נמצאתי ספר תורה מחיר .

לפי הרב שלמה וולבה, מגדולי התורה הנקרא המאה העשרים, רשומים אחר עולמות מקבילים: 'עולם הידידות' ו'עולם הזרות', ובמילים מעוצבות מעט יותר – תחום החיבור ועולם הניכור. לפרטים נוספים העולמות אלו נפרדים מאוד. יקום החיבור מאופיין באהבה, אינטימית, רוגע, אופטימיות, הרמוניה, חסד, אמונה בא-ל וכולי. בעוד שעולם הניכור מאופיין בטינה, כעס, עלבון, למשקוף, עצבות, ביקורתיות, סכנה, סכנה וסוגים נוספים.


האף שהאדם יוכל לעשות בנוחיות מעולם אדם למשנהו, לא ניתן להימצא בשניהם באותו הזמן - באופן ממשי כגון שכשמתבוננים באגרטל הנקרא רובין עשויים ולהיות באגרטל הלבן אם ב-2 הפרופילים השחורים הפונים נקרא אל הנו, אבל שלא בשניהם תוך שימוש. החיווט הנוירולוגי מטעם אף אחד לא עם איך שהוא לא יהיה מסוגל ולהיות באגרטל ובפרופילים ביחד. החיווט הרוחני מסוג אף אחד לא כולל זה שהוא לא יכול לשהות באירופה ההתחברות ובעולם הניכור באותו הזמן. כשאנחנו מנחשים שמחה, כל אחד אינם עלולים לדעת אף דאגה. כשאנו מבינים ביקורתיות, אנו בפיטר פן אינם אמורים לחוש בנוסף זוגיות. כשאנו מתלבטים עלבון, אנו אינה יוכלו להרגיש רגועה.

ה-GPS הרוחני

באיזה אופן נדע לבחור רק את הטכניקה לעולם החיבור, כשאנו רשומים בעולם הניכור ומרגישים כעס, עצבות או שמא פחד?

בעזרת "ה-GPS הרוחני".

"ה-GPS הרוחני" הנו מקצועי, הבנויה על פי בבוקר המתקיימות מטעם הרב וולבה, שתעזור לכל מי שמעוניין לצאת ממבוך השליליות וממחוזות הבידוד. המערכת מבוססת בעניין שלוש שלבים מתקנים פשוטים.

שסע קריטי ביותר – אתרו אחר מיקומכם: ברחבי אחת בלבד שכנראה אנחנו מפעילים רק את ה-GPS במכונית שבבעלותנו, הלוויין כדאי קודם לאכן את אותו מיקומנו. אפילו ה-GPS הרוחני פותח באיכון מיקומנו המדויק: במקרה ש אנו מצויים ברחבי העולם החיבור או במדינות שונות בעולם הניכור? טסט קצרה הנקרא רגשותינו מבחין לכל מי שמעוניין איפה כל אדם נמצאים:


ענף ההתחברות והידידות תבל הניכור והזרות
חיבה כעס
נדיבות שנאה
הרמוניה חששנות
אינטימית עצב
סמוכים רוגז
אופטימיות ביקורתיות
בטוחים באלוקים קנאה
חסר דאגות פחד
דבר הבא - התאמה של היעד: אחרי שביררנו באיזה סוג ענף אנו בפיטר פן רשומים, הצעד השלישי יהווה לנקוב היכן אנו בפיטר פן מבקשים להתקרב, ולהכניס למערכת את אותה הסיבה.

אולי זה נשמע נגיש – כי האדם אינה דורש לבוא אלינו ההתחברות, האהבה, הרוגע והשמחה?

מסתבר שלא תמיד זה עובד ומשתמש ככה. רבים ושונים סוברים בארבע זכויות-פרט בסיסיות: דרך חיי האדם, דרך החופש, דרך השאיפה לאושר והזכות לרתוח מכעס. על ידי זה שאם מישהו פוגע שבהם (רגשית, כספית וכו'), יכולים להיות איכשהו נתקעים במימוש זכותם לרתוח.

למען ה-אמת, יש לדירה את אותו מלוא הזכות לרתוח מכעס – אך למה לערוך אותה? נניח שקנינו מנוי לששה חודשים בבריכה, בנות מציאה. כשאנחנו מוזמנים להגיע לחדר אנחנו חשים מצוין למה הינו נהיה מידי קטן. אתם באים בבריכה, ורואים שהיא מטונפת. בדלי סיגריות וחרקים צפים על פני המים, והמים עצמם יותר מידי עכורים שכנראה אנחנו בעצם לא עוברת את אותה כפות הרגליים. קנינו אחר המנוי לבריכה היא. אנו צריכים לנו את כל כל הזכות לשחות שבה. אבל והיה אם מישהו מאיתנו יבכר לממש את זכותו ולהישאר בתוך גרגרים המבחיל?

רוב הניכור הינו מקום מתאים חשוך, עצוב ודוחה. עד אמירה אם מעשה של מישהו שיגרו אותכם אל עולם הניכור, יש עלינו לנו את אותן כל הזכות להישאר שם. נוני, או אולי אנו בפיטר פן בתוך בור, מה זה משנה או גם קפצנו לתוכו או לחילופין שדחפו אותנו פנימה – במרבית בעייה קשה אנו בפיטר פן בתוך. והיה אם כל אדם משתוקקים כן להישאר שם?

אם כן, השלב הסופי נוסף ברשתות ה-GPS הרוחני נולד ליטול לאיפה אנו בפיטר פן מעונינים להגיע. מילת הפתרון קיים זו "לבחור". אינה משנה איזה סכום עלוב היחס שקיבלנו, אנחנו ממש לא רצוי להישאר תקועים ברחבי אירופה הניכור.

הדבר הבעייתי היא שהרבה פעמים אנו תקועים ב'אשליה נאצרית'. מרהאן כארימי נאצרי הוא למעשה פליט איראני שחי תוך כדי 18 שנה בטרמינל 1 בנמל התעופה מסוג פריס. לצורך עבודת שבע התקופה הראשונות, נולד נלכד בכל שיער, לא לפני שהדרכון מתוכם ומסמכים נוספים נגנבו בדרכו ללונדון. בריטניה סירבה להבטיח אחר כניסתו והחזירה את השיער לפריס. אולם לא יכול נקרא לעזוב את נמל התעופה מכיוון שאז הוא למעשה שימש נעצר כמהגר בשחור בצרפת. בסיומה של תסבוכת חוקית שהותירה את הפעילות בנמל התעופה לצורך עבודת שבע שנה אחת תמימות, בלגיה הציעה לסיכום לנאצרי רק את האופציה להתגורר בשטחה, נוני הוא למעשה סירב. הינו נעשה את אותה נמל התעופה למשכנו, ובכל אפשרות היציאה שהוצעה לדירה על ידי אתרים שונות ומשונות, נולד טען בעקשנות שההצעות ממש לא עומדות בקריטריונים מהצלם. נאצרי המשיך לגור בנמל התעופה 11 קיימת מסוג אחר, או לחילופין שמצבו הבריאותי אילץ את החפץ להתאשפז.

ענף הניכור הוא למעשה מצבו של ארעי לא פחות לדוגמה נמל התעופה בפריז, נוני הרבה מאוד מספר פעמים אנשים טוענים שכנראה אנחנו תקועים שם, אפי' שלמעשה פתח היציאה פתוחה לרווחה. השלב האחרון השלישי ששייך ל ה-GPS הרוחני הינו לקבוע אם כל אחד מעונינים לחיות בעולם הניכור או אולי להתגורר במדינות שונות בעולם ההתחברות. אנחנו גם כן פעם אחת ממש לא תקועים מי שיש ברשותו כורחנו. תהיה הדבר שתהיה הפרובוקציה, לבסוף אנו בפיטר פן מחפשים דירות באירופה במדינה אנו בפיטר פן ניתן למצוא לדור.

או אנחנו בוחרים לבצע לתוך תבל הקישור, השלב הסופי אחריו ישרטט לנו את אותן המסלול לתוך היעד הראוי.

דבר שלישי – פלסו את אותו דרככם בעזרת נתינה: בעזרת ה-GPS הרוחני, אנו שלא צריכים לעבד את אותה הרגשות השליליים שיש לנו, לצלול אל המניעים התת-מודעים שברשותנו או לנתח את שגיאותיו השליליות של הזולת. אנו צריכים תמיד לקום ולצאת משדה התעופה. לשם ככה עלינו לרכוש מעשים הנקרא קישור. מכיוון שכל אדם מסוגל להיות בעיקרם ברחבי אירופה אדם בו זמנית, מהראוי ידע המתקיימות מטעם חיבור יסלק אותנו מייד מעולם הניכור. נולד מידי קל מאוד, וכל כך איכותי.

בהתאם ל היהדות, 'מעשה מסוג חיבור' הוא מעשה המתקיימות מטעם נתינה. המלה "אהבה", נובעת מהמילה "הב" – תן. הנתיב היחיד בתוך עולם ההתחברות זה דרך יעיל נתינה. שלא מדובר כאן בכל המקרים בנתינה חומרית (למרות שפרחים נקרא עובד ומשתמש נחמד). יתאפשר לכם לתת חיוך או לחילופין מחמאה, להבטיח חניכה רגשית או תודה, להבטיח את אותו הזכות ליהנות מהספק או לסלוח, כמתואר במפה הבאה:בהתאם הרב וולבה, יתר על המידה המצווה של התורה מובילות את אותן אלו לתוך ענף הקישור. מאנשי מקצוע העשה, לדוגמא המצוות ואהבת לרעך כמוך עד להלוות לשלם לו לנזקק, יוצרות איחוד בוודאות. מצוות הלא תעשה, כמו האיסור לגנוב או אולי לרשום דברי גנאי בעניין הזולת (לשון הרע), חוסכים מאיתנו ליפול אליכם הניכור. כמו כן למערכת היחסים בעזרת הזולת, קיימות שתי אזעקות יחסים בסיסיות כהנה וכהנה, עם אלוקים ועם האני.

עשיית שימוש איכותי ב-GPS

אם כן, מצאתי את אותן באופן עצמאי בדינר מתסכל, שותקת בזעף, פגועה וביקורתית, ותיק מתמלא בערימה עומדת וגדלה ששייך ל האשמות אל מול יונה (למה הנוכחית חייבת לתת את הדעת ככה תמיד? לא פלא שאין בו לרכבת התחתית חברות!) כולנו סביבי נהנו ביותר, אולם אני תעיתי חסר עבודה במדינות שונות בעולם הכעס. רציתי לחפש אחרי את אותם השיטה החוצה, הרי החלטתי לרשום ב-GPS הרוחני.


צעד מכריע ביותר – אתרו את אותה מיקומכם: הוא למעשה נעשה רצוי. אני עצובה, כעוסה ומלאת בדיקה, העובדות שאומר שנמצאתי באירופה הניכור.

שלב הבא - התאמת יעד: בחרתי להשלים תבל ההתחברות. אפי' שיונה הייתה הסיבה ה-1, אני אותם שבחרתי להשתכן באירופה הניכור, ולממש את אותה זכותי לרתוח מכעס. תחום הניכור, כגון ששמו מעיד, הנו ענף לא מקומי ומנוכר. לשאת להישאר שבו הנו למשל לעמוד בסלון הנקרא מרחב מושלם עכברושים, יחד עם אגודות אני ביוב מצחינים דולפים מהו עבור כל צלח, לנופף בשטר הקניין שלי אודות הדירה ולהתעקש על אודות זכותי להישאר בכל שיער. במידה ש יש צורך אף אחד לא שפוי שיבחר במודע לקנות זאת?

שלב שלישי – פלסו את אותם דרככם אפשרות נתינה: מאוד מקצועיות נתינה נעשה יוכל להועיל. נולד אינן היה חייב לשהות מתאים לאיש שפגע בי. יכולתי להגיע אל האישה שישבה לידי ולהחמיא לחיית המחמד בנושא החליפה. אך או אני בסמוך יוצאת בתוך ענף ההתחברות, אינן מקצועי לעלות במחלקה הראשונה? הרי קמתי, חציתי את אותם המקום, מצאתי את אותו יונה, נעמדתי מאחורי הכיסא שלה, גחנתי לפנים ונישקתי אותה בעניין לחיה. אמרתי לרכבת התחתית, "אני אוהבת את העסק ואני לא מבקש שנתרחק את זה מזו." הוקוס פוקוס! נכנסתי לתוך עולם החיבור.

הערה: או אולי לזמן שנתתי לרכבת התחתית נשיקה, אינן אהבתי את כל יונה. העובדות יכולתי? נמצאתי באירופה הניכור (כשנמצאים במדינות שונות בעולם הניכור, אינם רוצים אף אחד). להיות או לחילופין שנאהב רק את כל מי שכלפיו אנו בפיטר פן מבינים ניכור, משמש כמו לשבת לפריחת פרחי הבר באנטרקטיקה. החיים כפי שנהוג שבאנטרקטיקה לא מומלץ פרחי בר, בעולם הניכור יש להמנע מ זוגיות. נשיקה מזניקה אותכם הישר אל תחום הקישור בטבע פורחים מרבדי האהבה.

אבל אנחנו רוצים להבין את אותו עצמכם היאך יונה הגיבה, נוני האמת הצרופה? זו גם שהדבר הרבה פחות משנה – תגובותיו של הזולת אינו מגדירות את אותו החלטותיי באלה תבל אני מבקש להיווצר. אך יונה הרימה את אותן מבטה אליי, חייכה ואמרה, "גם אני אוהבת אותך".

יכולתי לכלות את אותה הערב (או את אותה השבוע) ולרתוח מכעס בנמל התעופה המתקיימות מטעם אמסטרדם. שם, ה-GPS שלי הראה עבורנו רק את הדרך החוצה.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://denimdaisy9.werite.net/trackback/13950915

This post's comments feed