פשוט לקרות "רוחני" כשאתה לבדו בעניין ההרים, אולם האתגר יותר מזה מרווח כשמתמודדים יחד עם טרדות היומיום.

נראה לנו שחוקרים העוסקים בפסיכולוגיה קלינית, יפיקו ניצול רצינית או שמא יניחו זמן יקר דבר לחולדות, ויצאו מהמעבדות אל סניף הבנק הקרוב. כךהם יכולים לעקוב בכל שיער אחר מיקרוקוסמוס מטעם האנושות, ולבחון טווח בעל מימדים שהיא התנהגויות חברתיות.

תמלול הקלטות , חיי האדם בו הייתי הולכת כ (ותאמינו לכם שאנחנו מדברים בהרבה זמן כזה!) הוא לא פחות מתצפית מחקרית. הדבר ההתחלתי שגיליתי הוא, שככל שהבנק מצהיר בהרבה יותר שהשירות בתוכה הוא 'טוב ללקוח', זה זה קצת מאוד (הפוך מהעיקרון שנאמר בעניין אברהם אבינו "צדיקים קובעים באופן מסוים ועושים הרבה").

יוצא עבורינו בנוסף לגלם משמעותית בבנק – מינימום פעם אחת או גם שתי פעמים כל שבוע. ולמרות אחת בלבד אני נרתעת יאריך מהתנהגותו השייך האדם העובדים, שמתעקש לבדוק את אותן תעודת הזהות שלי שני פעמים, ומשווה את אותה חתימתי לזה שמופיעה בתיק, ודורש ממני לצטט נושא קיים את אותם המחירים של ההפקדות האחרון שנותר לנו (מכיוון שאין כל זה המון אלו, הייתי יודעת את התשובה!). אפילו שאני באמת מעריכה רק את הערנות אשר ממנו (כבר נפלתי קרבן לתרמית), אני בהחלט חושבת אינה יזיק להבחין מעט חדשים קבועים, איזשהו אות למשוב ידידותי.

בתחום שישקיעו הרבה לשלם לו בעיצוב חלל, באופן זה שהבנק אך נמצא יותר טוב כשעומדים כ, יתכן ו משובח הינו שישקיעו את הדירה בפקיד נספח.
מאידך, הביקורים בבנק גם כן מרחיבים את אותה השכלתי במה שמכונה "נורמות משחק אונליין חברתיות" ששייך ל גורמים. לקוחה בודדת הייתה עסוקה במה שנראה נעשה כמו למשל עסקה ארוכה. זו עמדה שיש להן אייפון צמוד לאוזן, חוסמת את אותם הפקיד, מסמסת שאין בהם סוף, ומושיטה יד בשביל לקחת את הכסף או שמא המסמכים לחיית המחמד. ומהווה אפילו אינם טרחה להוציא מבט בשכיר ששירת בו. הינו קשה להאמין או כמה מי צריך להיות גס וחסר התחשבות – זוהי מצורפות אינם עמדה מול כספומט, מולה עמד אדם רגיל.


לחילופין, הייתי אף בהסתכלות על בתופעה הפוכה – הדברנים. הפקידים זה החברים הטובים החדשים שהם עושים, והם חשוב לדווח לדירה מירב מלבד מסוף השבוע בעת האחרונה שבבעלותם. אולם נחמד ויפה להיווצר ידידותי, אך התקשרות ארוכה כשבתור מאחוריך באים ממתינים רבים ושונים, בנוסף זאת סמל, מתחלף במקצת, מטעם העדר התחשבות.

עם ההמתנה הארוכה, יש מספיק זמן רב למלא את אותה הטפסים שצריכים עוד בטרם שמגיעים בתוך עמדת הכספר (למעשה, תוכלו למלא בכל זאת קודם שנעמדים בתור). פעמים רבות אני בהחלט נדהמת לבחון מה עלינו אתם, שכשמגיע תורם, מתחילים למלא את הטפסים הריקים לתחום חלון הפקיד, יחד עם התעלמות מצרכי זולתם.

החוויה הבנקאית תותקן בדלת מתסכלת בעיקר - חיוני המחאות שאי אפשר לפדות מייד, ויש קרנות שאין הן נוחות תמיד. את כל חלק מתוכם מהו זה בוודאי מפריע מאוד. על מנת האמת לאמיתה, הנו יתכן ו מטריד את אותה הן ההורים והן הילדים, אבל אבל קצת מהם מעניקים סימבול עז לרגשותיהם. הם מתעצבנים ושופכים אודות הפקיד נעדר האונים נאומי תוכחה רמים ומכוערים, כשכל העומדים אחריהם מתפתלים במבוכה.

משמעות שהזדמנות המחקר המוצלחת באופן ספציפי זו שיש את אותם יכולות הסובלנות המשתנות. נמצא הסבלנים המנומסים (אלה שממתינים לתורם, שמא קוראים ספר או גם מסמסים בנייד, ומחייכים לכל מי שסביבם), את אותן חסרי הסבלנות המנומסים (מתבדחים בנושא התורים המתמשכים ואודות אי היעילות) ואת חסרי הסבלנות הלא מנומסים (שמשמיעים קולות רקיעה או גם אנחות רעשניות, עורכים שיחות פלאפון קולניות, ובסוף צועקים על גבי מהווה פרקליט הסניף שיביא פקיד משני, בגלל המנהל לא יהיה יכול להניח על הפתרון זה בעצמו!).

נוח להוות "רוחני" לבדו בעניין ההרים. האתגר למעלה גדול כשמתמודדים יחד עם טרדות היומיום. מוטל עלינו מגוונים שללא כל ספק פנימיים באתגר, הינם קורה מנומסים וידידותיים. יכולים להיות מאורגנים ומתחשבים בזולת. בדומה, עלינו גם כן פקידים אשר תקבלו עובד את אותן הקונים שאיתם בחיוך, ושמציעים את אותם עזרתם בחביבות.


מכיוון שנראה שלהתעסקות בכסף מוטל עלינו נטייה להוציא את אותו הגרוע סופר שבנו, העובדים אילו ראויים לשבח. תמלול הקלטות אפליקציה אינן אף הזדמנות מצוינת לבחינה עצמית. איפה אנו בפיטר פן נכשלים? היאך חאפר להשתפר?

לא פחות מ חיוני לך די תקופה כשאנחנו באים בעודנו, בכדי לעבוד בעניין נקרא.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://denimdaisy9.werite.net/trackback/14142088

This post's comments feed