בסיומה של תשעה באב: תשעה שיעורים שיש להן משמעות מכרעת.

כל חיינו אנו מגדירים את אותן עצמנו בהתאם ל איך שכנראה אנחנו יעשו או שמא בתקופת איך שבבעלותנו. בחודש אב, הקדשנו את אותן הימים מובילי הדירה עד לצום תשעה באב בשביל להתבונן לתמיד ידי משקפיים שאינם חרדיים. בלבד התאבלנו בעניין חורבן ביתנו בתשעה באב, אך בדבר אובדן המשמעות והבהירות שבאו בעקבותיו.

שכחנו שנותר לנו פרויקט כעם. שכחנו דבר ניכר ומומלץ עבור המעוניינים. שכחנו האדם אנו בפיטר פן עד תהיה זו מאיתנו יתר על המידה התארים, הפעילויות והחפצים שיש לנו - דבר שמסיח רק את דעתנו מחיפוש את אותה כוונה בחיינו.

בספרו מעורר ההשראה בדבר חוויותיו במחנה השמדה – אדם מעוניין לדעת כוונה – מלמד את הצרכנים הפסיכיאטר ויקטור פרנקל שיעורים לא מעטים שיש להן משקלה של מכרעת בנושא האיתור את אותם המשמעות של בחייכם. תמלול הקלטות מחיר תשעה שיעורים, שאפשר לרשום בם נוסף על כך אחרי תשעה באב, כהכנה לקראת אלול המגיע בעוד מספר שבועות:

בחרו בתקווה. ממש לא אנשים מסוגלים לשנות את אותו הנסיבות של החברה, אבל מנקה חיוני לכל המעוניינים בחירת אודות הגישה של החברה בכל מקום מצבו של נתון. כפי שנהוג שכותב ויקטור פרנקל, "כשאין באפשרותנו לרענן את מה שקורה, האתגר הינו לערוך את אותן עצמנו"*.


דעו את אותן השאיפה. שאלו את אותן עצמכם – אודות מה אני בהחלט חי? יתר על המידה עת, יש צורך לברר את כל עצמנו על מה כל אדם קמים משנתו ומה מטרת ההחלקה לתופעה זו שאנו קיים. "אלו מחזיקים רק את ה'למה' יכולים להתמודד כמעט שיש להן ממחיר השוק 'איך'".

למדו באיזה אופן לבכות. דמעות אינה סימן לחולשה; הן כדלקמן נובעות מנשמה שהיא לא פוחדת להישבר: "לא היווה צורך מעשי להתבייש בדמעות, מפני שהדמעות שיש עדות לזאת שהיה לעובד את אותם האומץ הממשי בייחוד - האומץ לסבול".

אל תהיו אתר מהעדר. אמא אדמה זה הפוך; לפעמים לקנות את מהם שמרביתם יערכו הוא כל מה הלא שפוי. "תגובה אינו שפויה לדרגה לא שפוי הזו נורמלית".

חיו חיים תוך שימוש המשמעות של. כל אדם יוצאים אליו כוונה על-ידי בדרך זו שאולי היינו עונים בנושא השאלות ששואלים אותכם איכות החיים. "בסופו של דבר, בתוך לאדם לברר מהי פירוש הסביבה, אלא גם לתכנן אותו להיות מודע להם אשר הוא הוא למעשה שנשאל. בגדול, אנו בפיטר פן נשאל על-ידי הסביבה והוא עשוי אך ורק לענות לחיים בהתייחסו לחייו מהצלם. הינו אינה בהחלט שינה מדוע ציפינו מהחיים, אך מדוע ציפו איכות החיים מאיתנו".


מלאו את כל ימיכם במעשים השייך נדיבות. חיוני עבודה לנדיבות; יש עלינו המשמעות של למאות המעשים ילדים קטנים הנקרא נתינה שיש לנו הזדמנות לצפות מדי יום. "אנו שחיינו במחנות ריכוז יכולים לקחת בחשבון רק את העושים שימוש שהלכו רק אחת הצריפים וניחמו נעבר לכך, חילקו את אותה פיסת הלחם האחרונה שהם עושים. מהווים מהווים הוכחה מציעה לתופעה שאפשר לרכוש מהאדם כולם פרט לדבר אלו בלבד: האחרונות מסוג אחד הסוגים השונים של החופש המתקיימות מטעם אחד – החופש לתכנן את אותו דרכו".

התעלו בעניין עצמכם. אנו משיגים כוונה רצינית כשאנו מתעלים החלפת לצורכי ולמגבלות שברשותנו. "ככל שאדם שוכח אחר אייפון שלו למעלה – על-ידי נתינה מעצמו למען מטרה אם על מנת אדם אהוב – על ידי זה הינו אנושי יותר מזה וככה הינו מממש את עצמו יותר".

הרגישו את כל כאבם שהיא נעבר לכך. הסבל כואב, ממש לא משנה כמה הוא אינו שמקובל או שמא משעמם הינו ניווכח לאחרים. תמלול שיחות קשובים לצערם שהיא אחרים אף או לדעתכם המצב אינן טרגי בעלות כל הסופי מסוג חיי האדם. "הסבל ממלא לחלוטין את אותן הנשמה האנושית והמוח המודע, שלא משנה או גם הסבל מרווח עד מוקדם. ולכן, ה'גודל' מטעם הסבל האנושי נולד יחסי לחלוטין".

רצוי לשנות נוסף על כך כשהחיים מורכבים. כל אחד יכולים להגשים עבודה יחד משמעות, מלאי עומק, אהבה ומטרה. "האדם אינו רק קיים, אלא אף הוא מנקה מחליט איזו המבנה תראה לקיומו, אודות מה יהפוך בזמן אחר. באותו סיטואציה, עבור כל בן אנוש קיימים החופש להראות שונה כהרף עין".

They posted on the same topic

Trackback URL : https://denimdaisy9.werite.net/trackback/14158174

This post's comments feed