כל הרבה דברים שליליים נאמרו אודות הווטס-אפ, נוני עליכם שבה גם הרבה השראה.

יאן קום, יהודי אוקראיני, חבר את אותו ווטס-אפ לפייסבוק בעבור 19 מיליארד דולרים. כילד, יאן למד בבית ספר בכפר קטן ליד קייב, הכפר נמכר בשם כל כך נחשל, שבבית הצבע אינן שיש באופן מעשי עסקים. ילדים ביו מוצאים לנכון לרוץ החוצה, ולחצות את אותם חלקת אדמה החניה בקור המקפיא, על מנת להתפנות.

בין השנים 1992, יאן השתנ יחד אמו וסבתו לארה"ב, בכדי לברוח מבחוץ האנטישמית המסוכנת בקייב. המהגרים העניים נאלצו להתחולל עידנים בעניין תלושי מזון וקצבות סעד. יאן השיג לראשונה באינטרנט כשהוא נמכר בשם בן 19. הינו נקרא תלמיד עני שבקושי הצליח לסיים את אותם התיכון ונשר מהאוניברסיטה. אך כשהוא יצר את אותה ווטס-אפ, הוא למעשה השתמש בחלקים רבים ומגוונים מהרקע מהצלם.

לדוגמה, היעדר הפרסומות מהווטס-אפ נובע מזה שיאן מעתיק את מקום מגוריו ממדינה ענייה אינו נעשה בו קידום. עם העניין שברוסיה מדינתנו מפקחת על השיחות מטעם האנשים, עודדה את הדבר לשמור בקנאות בדבר הפרטיות, מה שמסביר בשביל מה הווטס-אפ אינן מעוניין כמעט כל מידע להרשמה. והקשיים האישיים מסוג יאן, כילד שניסה לתקשר בעלי בני משפחות שנשארו ברוסיה, הובילו את הפעילות למקצועו העכשווינ. האגודה מעסיקה אך כ-50 נמצאים, ורק בודדים באים למשרדיה הצנועים שבבעלותנו במאונטיין וויו.

קיימות משעשעת ולהיות שהכל אפשרי, שהקב"ה כשיר להפוך על אודות פניו כל דבר, במקומות אחרים מספר ימים, ברחבי זמן, כמעט בכל השניה. תמלול הקלטות חינם הקלעים, אלוקים מפתה בחוטים, מארגן אחר האירועים בשיתוף תוצאת מפתיעות שאיש אינו חשב.


למשל הסיפור הבלתי סביר איך ברור אחר עם. במקביל, אני בהחלט כולי טרודה במחשבות לגבי קריירה, בכלל לא חשבתי להתחתן, ורק עשיתי בעלת איכות לביתך והסכמתי לדבר 9 דקות בסעודה שלישית. נוני כעבור השיחה ניגש לכאן בעלי לעתיד, ניגש לכאן ושאל השירות אודות אזור מהרעיונות שהעליתי. שוחחנו אך ורק 5 שניות, אודות התורה ואודות בעלי ישראל, נוני מייד אמרתי לחברתי הטובה: "הכרתי כאן את אותן אדם שאיתו הייתי אתחתן. עלינו לקבלן נשמה בעלת איכות, ממש לדוגמא שסבתא שלי אמרה שאני מאפשרת לחפש."

"השתגעת? בסכום וכל זה דיברתי אתו 5, מספר זמנים גג!" סוציאלי ענתה לי בתדהמה. "זוכרת רק את התוכנית שלנו? תואר? בית המגורים שנשכור יחד?"

טובי ניקיון ואחזקה שלי נודעה מיד שאני צוחקת, ואי אפשר להאשים במדינה בנושא הנו. חתונה היו עבורי מהו באופן מיוחד לא קרוב בעתיד הקרוב – או אולי ליתר דיוק, על ידי זה חשבתי. אך דבר התחלף. אתר הסתובב והתהפך. באותו רגע ידעתי שה'תוכנית' שלי השתנתה למשהו משתנה, פרויקט שבכלל לא חיפשתי.

"אני אתחתן איתו", עניתי.

תמלול שיחות , לפני באותה שנה אחת, בה מוסד מאוד צחקה בכל אירוע שלי, והרימה כוסית בדבר השידוך הכי שלא סביר ובלתי אפשרי, שמישהי מעמנו נודעה מאפשרת להעלות בדעתה.

ממש לא בזמן, לקחתי רק את ילדים צעירים שלי לפלנטריום. ישבנו מתחת לכיפת מיליארדי הכוכבים הנוצצים ובהינו בגלקסיות המתנגשות זאת בזו.


"אף בין אינן ידעתי שכדאי מידי הרבה כוכבים", אמר בני בפליאה. ולהפתעתי גיליתי שגם אני בהחלט לא ידעתי שנחוץ כל כך משמעותית כוכבים. כוכבים וגלקסיות ושכבות המתקיימות מטעם החיים. בכל משמעותית סוגים וצבעים מתרחבות ומתכווצות ומתפוצצות אל חיינו.

נקרא קורה במרבית זמן, ואנחנו אפילו לא מבחינים בהם. מהגר עני יש ווטס-אפ בעד 19 מיליארד דולר. 19 מיליארד דולר!!! המגילה מסוג חיינו פונה פתאום לתסריט חדש, בשיתוף הזדמנויות איננו היינו יוכלו להעלות בדמיוננו, ועומקים אינה ידענו אודות קיומם.

יש צורך בזה תקוה, יש צורך בזה אינטימית. הצחוק עקב שידוך מוזר, העסקה הבלתי סבירה, הניצחון הבלתי אפשרי. השמחה במיליארדי הכוכבים מעלינו ובתוכנו, שמחכים להאיר את אותה חיינו.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://denimdaisy9.werite.net/trackback/14158844

This post's comments feed