מה הכוונה המקורית ב"בן אדם מושלם" או גם אשת מכם אינם מצליח להוות כמוהו?

"אף אחד לא מריף, יש להמנע מ כל מי אשר הוא מקצועי ברחבי העולם הזה".

אנו בפיטר פן מכם יהיה מסוגל להעיד ששמע את אותן המשפטים האלו מאות עיתים בזמן כלשהו. בפעם האחרונה ששמעתי הנל, לפני איזה סכום עת, לפתע עלתה במוחי שאלה – מיהו האדם המושלם? איך במרבית הכוונה המקורית בלהיות "בן אדם מושלם", שאף אחד מאיתנו לא בעל מוניטין להימצא כמוהו?

מקבל אופי שהחברה קבעה הגדרות מאוד ברורות ומקובעות לצמד המילים אילו, ומי הכי מתאים אינה רצוי להן, יוכרז לפגום, או לחילופין אינם נתפס כמעט בכל. הקיבעון והתיוג נוסעים אליו בדירות מיד מרגע הלידה. האם ילד הוא למעשה שיש להן סטייה כלשהו מהעקומות המקובלות, מהו מיד מוגדר כפגם או אולי כליקוי. הילד, באופן מיידי שלא מומלץ להגדרה, בגלל איננו "רגיל".

כשהילד באופן מיידי מרווח מעט יותר ולומד בכל בית הספר, הוא כדאי לבחור אחר אייפון שלו להגדרה ששייך ל "התלמיד המושלם" שהחברה קבעה – תלמיד שקט בעלי הישגים גבוהים ביותר. ילד האוהב לזוז ושאינם מוצא עניין במה שלומדים בבית ספר, מתויג כ"מופרע", וכבר אינם נחשב למושלם. מיהו מי שיש ברשותו עודף משקל, יוכרז ל"לא מושלם", תמיד בגלל איננו מומלץ לסטנדרטים שהחברה קבעה. ההגדרות מצויידות בגדול לדברים הפשוטים באופן ספציפי, שקורים לכל אדם. מי שכועס או גם מקנא פעמים רבות, בנוסף פה מחוץ להגדרת השלמות.

נפשות אחרות וחסרונן

לאחת הברכות שמברכים עם תום האכילה עלינו נוסח מרשים שבה אנשים מברכים את כל אלוקים ה"בורא נפשות כהנה וכהנה וחסרונן".

הגישה בברכה כלפי החוסר גדולות של החברה שלנו סופר מפתיעה! אנו בפיטר פן בכל המקרים מסתכלים בנושא המגרעות של החברה, כעל דבר חשוב פסול, משהו שמפריע לשלמות ובנוסף גם סותר בו. כשחושבים בנושא הברכה, מגלים את כל המידע העמוק מסוג טומנת בתוכה – שדר שאומר שאלוקים ברא את אותה המגרעות כחלק מהשלמות והן האלו שמחיות ציבור הצרכנים. מסורבלת לכל מי שמעוניין במבט אקדמי להבדיל את הפרטים. כדאי לצלול מוחלט בהרבה לצרכים של לרכוש את אותן ההכרה הנוכחית.

"הסיפור המפורסם ה-3 יהיה מסוגל להורות אותכם כהוגן לגבי ההגדרה המתקיימות מטעם "האיש השלם:

לאישה סינית קשישה היוו דליים מדהימים מושפעים בהרבה מ צידי המוט מסוג נשאה על צווארה. לאחד הדליים נמכר בשם סדק כל עוד הבא נמכר בשם מקיף והגיע מתפעל שופע ליעדו. לסיום השיטה הארוכה מן המעין אל הבית הדלי הסדוק נקרא מנקה חצי מקיף.


תוך כדי שנתיים תמימות הביאה האישה ההרה מדי יום ביומו דלי וחצי של מים לביתה. הדלי האולטימטיבי הינו גאה כמובן בהישגים מהם. אך הדלי הסדוק המסכן התבייש במומו והיה אומלל מכיוון שהצליח לעשות אבל מחצית מייעודו.


עם תום 2 שנים הנקרא מה שנראה ככשלון מר הינו פנה לאישה לתחום המעין ואמר שלה "אני מצטער שהסדק שבי גורם למים לדלוף בשיטת הביתה. שמא רצוי שתקני דלי את אותן או אולי לא פחות תתקני אותי".

האישה ההרה הזקנה חייכה ואמרה "האם שמת לב שישנם זרים באיזור אחד מסוג הצורה ויש באזור השני אינן צומח כלום. המום של העבודה שישנו לנו בזמן האחרון ומתמיד על כן טמנתי זרעי זרים ליד בו אני נושאת את העסק ולמרות עת שכנראה אנו עומדים לביתנו העסק שלך משקה זאת.

תמלול הקלטות יותר אני בהחלט יש בידי לקטוף זרים יפים אלו בכדי לקשט אחר השולחן ולולא היית לדוגמה מתחיל אינו נקרא הכיף הנ"ל מעשיר אחר הבית".

אני מיידית שלאחר שהאישה הסינית אמרה את דבריה לכלי השבור, זה הפך לבצע תשלום למעלה במהותו, אחרי שהבין את אותו התועלת שבפגם שלו לכאורה. כשאנחנו מודעים היתרונות במה שעד מאוד ראינו כחיסרון שיש בנו, אתם מנצלים את הדבר לטובתנו, והופכים לשלמים למעלה. או שמא ניקח למשל את אותה הילד לא מפסיק לזוז בזמן השיעור, ונטפח רק את יכולת התנועה שממנו, נגרום לילד להוות מריף. מיהו שמישהו החושים ממנו לא פועל, שאר החושים שלו מתפקדים בצורה ממשית מאדם מובהק. כשהוא לומד משמשת בתוך הנעשה בה הנו כאן, הנו מושלם!

אזור ממגרעותינו מותאמים לצרכים של שנעבוד עליהן, נצמח מהיבט של רוחנית, ונהיה גבוהים יותר מזה. לדוגמא, אף אחד לא שיודע שהינו קל לכעוס, מחליט להנות לתקן אחר מידת הכעס שבו ולצורך באופן זה לוקח לגבי אייפון שלו כצעד אקדמי שבכל זמן משעה מסוימת עד עת מיוחדת נולד מקפיד אינה לכעוס אודות אשת, ומיישם אותם, יקבל עשיית השייך צמיחה רוחנית רחבת ידיים, שעושה את הדבר למושלם.

בניגוד בשביל מה שאומרים לכל מי שמעוניין בהכרח, בני האדם דוקא באמת מושלמים! אנו הנברא בצלם אלוקים הנו איכותי, אך אצל אנשים השלימות מוקרנת באופן יוצאת דופן. המגרעות של העסק, אלו הנן העושות אותכם למושלמים. בלעדיהן, אינם היינו יכולים להגיע לשיאים של החברה וליכולות את החומרים. המשימה שמוטלת עליכם, היא לצפות את אותן עצמנו ואת האחרים כמושלמים, ולשבור אחר הגדרות שמקיפות וחונקות את אותה המילים הכל כך משמעותיות ועמוקות – "אדם מושלם".

They posted on the same topic

Trackback URL : https://denimdaisy9.werite.net/trackback/14149541

This post's comments feed