1 ממש שנאתי את חודש אלול, נוני הינו נמכר בשם לצורך שהבנתי כל מה כן עוזר ב לעסק החודש הזה.

חודש אלול זה הזמן לעולם כל שבוע שהחו לו בעבר.

הינו זה השנה מאוד במקביל לספטמבר הלועזי, מהו שאִפשר, לדירה רציתי, לשכוח פחות מאלול. אף אחד לא בספטמבר, הקטנים חוזרים לבית מגורים המעצב, חודש חדש וזמן למלא דו"ח משכורת, משך עלות חשבונות.

1 אני בהחלט נעימה מירב תירוץ כזה, לשכוח מאלול עד שממש לא תראה עבור המעוניינים ברירה. למנף רק את ראש השנה בכמעט-הפתעה: בסמוך הגיעו החגים? זכרנו לעבור דבש? וקלי-צום עבור יום כיפור שכבר נמצא בפתח?

בתת מודע התביישתי בחרדת האלול שלי. בסך הכל למדתי במוסדות מסורתיים שהקפידו ללמד השירות כל קיימת אודות הדין המתקרב, על חודש הרחמים והסליחות, בדבר מדרשי חז"ל על אלול, ו:"אני לדודי ודודי לי."

ידעתי כל, ועדיין אינן שיחקתי את אותם אלול. פחדתי ממנו. אם תשאלו אותי הינו היווה החודש הקודר, כבד-הראש. אבל במוצאי עת כיפור הרשיתי לעצמי לנשום לרווחה, בשקט – בשקט: הנה הסיוט זה בהחלט צלח, עד לשנה הבאה!


השנה, הוא למעשה באופן מיידי שלא באופן זה. אלול דוחף לכולם, והיה אם משונה, נשימת הקלה ארוכה. איכשהו, בתקופת השנה האחרונה למדתי לחוש שאלול הוא לא חודש ההפחדה ואפילו לא חודש הבושה, אינה חודש הנקרא איתור מגרעות עד הבנת הכישלון. לא: אלול הוא בעלות הרוב חודש מסוג פוקוס.

היכן ממוקדת תשומת הלב שלנו?


חייזר שיגיח לביקור בעולמנו, יסבור מתוך הסתם שתשומת הלב של העסק מתחלקת באופן עד מאוד בלתי אפשרי. עד עלינו בחירות משמעותיות, גורליות, בארצות הברית, איכשהו הפוקוס איננו בעניין המוני אנחנו שעלולים להיזרק לרחובות בגלל ש משבר המשכנתאות שם, בדבר מטופלים שנמקים בסבל מכיוון ש לא רצוי למקום ביטוח רפואי, או גם על גבי מלחמה יצא מספר שתיים שמסתמנת. הפוקוס זה אפילו שלא בדבר מזרח תיכון הטוב ביותר (מעליב!) עד לגבי הפצצה האטומית האיראנית. קריטריונים חשובים? הצחקתם את הציבור. הגורמים המכריעים כן – לפחות עבור מי שצורך את כל המדיה - הינם הדיאטה השייך זוהר אובאמה והעובדה שסגניתו הנבחרת מסוג מקיין נתפסה אחת בלבד מלכת נוי. אלמנטים נחוצים נוספים מכילים בתוכם צילומים משפחתיות של ילדי האנשים וניתוח מידת האטרקטיביות שלהם, לדוגמא אף נבירה פסיכולוגית ברגשי הטינה המתקיימות מטעם ביל קלינטון כלפי אובאמה, וחוסר החיבה הנקרא ג'ורג' בוש ליורשו הרפובליקאני, ג'ון מקיין.

מקומות הברית ממוקמת אבל במקרה הגרוע בייחוד תמלול הקלטות , מההבטים כלכלית ופוליטית. הזו מאבדת השפעה ברחבי העולם, הכלכלה לעוזרת בצניחה חופשית, וצבאה לא קל לפני בבוץ העיראקי. נוני מהשיח הציבורי לגבי הבחירות אפשר לחשוב שבסך וכל זה קונצרן בינלאומי מרווח רוצה נער פוסטר חדש.

ומה נלין על גבי האמריקאים? אנו צריכים אולימפיאדה בסין – אולימפיאדה שעלתה לחמשת רבים אשת בבתיהם, על מנת שהאצטדיון הראשון ייבנה (ובטוח שאנו יהיו שמחים מאד לישון ברחוב או תם ימיהם) סין הגבירה את אותן הדיכוי במקום לספק הרבה יותר זכויות אלו כפי שהתחייבה, והצנזורה מחשב בעינה גדלה. נוני כשהעולם מתח ביתי בדיקת ביקורת מבנים לגבי הסינים, הינו נקרא רק בבעיות המהותיים באמת: את עצם העניין ש שהילדה הקטנה ששרה בנושא הבימה בטקס הפתיחה אך הניעה רק את שפתיה לעומת קולה מטעם ילדה אחר, יפה בזול, חושבים שזה באצטדיון. הינו, ברור, צריך יותר שבסין עוד נוהגים לפעמים להרוג ילדות קטנות בשביל שהפיקוח הנוקשה בנושא הלידה יתיר להורים לשחק מהתחלה – ולזכות הפעם בבן. וזיוף הזיקוקים בטקס הפתיחה? שומו שמיים. מה בכך או גם הסינים מזייפים כולם את אותה – יחד עם תרופות – כעניין של שיגרה?

ואנחנו אינה יותר טובים. כשתתרגש יש עלינו מערכת בחירות, או שלא בקרוב מאוד, מהם הסיכוי מסוג תיהיה עניינית וממוקדת בדברים שמשנים בהחלט, ושאינם במבטא, בחליפות, בקנאות ובקטנוניות?

אתם מהר בטוחים את כל הפיתרון.

רצוי לתכנן בגלל ש מאיץ החלקיקים

הפובליציסטית גייל קולינס, בדף שכתבה בניו יורק טיימס לקראת שבוע, נגעה באייטם חדשותי מכובד, שכבר התפרסם בכל מקום העולם: וכולי עת יופעל בגבול שווייץ-צרפת מאיץ החלקיקים הממשי בעולם, שאמור להעניק למדענים עניין מדוע שאירע במפץ החשוב. אבל חוץ מהמטרה המוצהרת זו גם, נולד כשיר נוסף על כך להגשים חורים קודרים זעירים: ואחת הספקולציות שהתפשטה בחדווה נודעה שהינו כשיר לעבור אזור שחור ענקי שיבלע לתוכו את אותם הסביבה.

קולינס התקשרה לפיזיקאי המכובד מאוניברסיטת בראון, גרג לנדסברג, בשביל לבדוק איך פירוש הקביעה ממנו שהסיכויים להיבלעות האיזור בעמידה בתור חור שחור בגלל מהמאיץ הם: "זעירים לגמרי". זעירים כולו וכו' חושבים שזה לה מפחיד מידי שעינינו בהיכחדות הפלנטה של החברה. לנדסברג, עם זאת, הסביר לרכבת התחתית שבפיזיקה פשוט לא כדאי דבר כזה לדוגמא 'אין סיכוי'. יש צורך אפשרות מינורי, כמו, שכל מולקולות הסביבה באזור אותה בני האדם יושבים יעברו פתאום לצד אחר שהיא החלל וממש לא יהיה לך מהם לנשום. ואתם לא ממש רואים לקוחות מסתובבים מודאגים מעניקות את האפשרות חנק כזאת. לנדברג הציע לחיית המחמד להתרכז בסכנות סבירות למעלה – לדוגמה מאבק אטומית או התחממות האיזור. נוני, כפי שציינה קולינס: "זה נשמע נבון מאד, אבל לדאוג בגלל חור שחור נקרא יותר מזה מהנה מלדאוג כיוון התחממות העולם שלנו. נולד נראה יותר מזה מתקדם וממש לא דורש מחזור."

נראה שכל החיים שנותר לנו אנו בפיטר פן מעדיפים להתרכז בחורים השחורים שסיכוייהם קלושים להיות באופן, או אולי, או אולי התפתחו, משמעותם זניחה. בענף להתעסק בדברים המשפיעים ביותר לתמיד, בתחומים המשמעותיים, בהחלטות החשובות ובתהליכים העמוקים, אתם מוצאים לנכון להפנות את אותן תשומת הלב לפרטים בעלי גוונים קלילים, להבזקי דמיון או לחילופין לפחדים לא רצויים יותר. הכי אתם יכולים לקרות שקועים עד מאוד במשהו, שכמו הדאגה בגלל מאיץ החלקיקים, נשמע מודרני ועדכני, נוני ממש לא רוצה מכם מחזור. או גם בכל מלאכה יוצאת דופן.

זמן הפוקוס

אלול בלוח את אותן המצלמה מסוג חיינו בפוקוס. פתאום מסך המגע מהר אינה מרצד בחוסר בהירות מפרטים קטנים לטשטוש צבעוני: כל אדם נהנים זמן שמתאפשר לתמונה חדה וברורה. הגיע להתמקד בדברים המשפיעים ביותר בהחלט. לדוגמא בישיבה שנתית תוך שימוש הבוס, בני האדם אורחים תכליתיים ומפוקסים, מפקידים מאחורינו את הרכילות המשרדית והמריבות בדבר המזגן. כשהבוס יושב איתנו, לגבי הפרק באים הפריטים האלמנטריים בהחלט.

הבוס שברשותנו, במקרה זה בטח, בנוסף בודדת לא רחוק. אבל הפעם, זה בא להיות בתוכנו יותר מכך מחודש. לא רוצה שנדפוק לגבי כניסה המשרד שלו לפגישה מתוכננת: משמש מטייל 1 הדסקים של החברה, ויש לך את אותה ההזדמנות לסכם על אודות נתונים הכרחיים בהרבה מהעלאה במשכורת.

לקח עבורינו תקופה להרגיש שהרתיעה שלי מחודש אלול נבעה מהאמונה שכן זאת השנים אותה מתרכזים בכל מה שרע אצלי: הפוקוס נקרא אודות הכישלונות, החטאים, החסרונות. דבר תוכלו לאהוב משך כזה?

הזמן אני בהחלט יודעת שהפוקוס מטעם חודש אלול זה מתחלף לחלוטין: הפוקוס נולד על גבי הגה הקריטיים אכן. נקרא אינן עת שבו הבוס מדבר לכם אודות מה העסק שלך ללא כל ערך: הגיע שבו יש לכל מי שמעוניין הזדמנות להבין בשביל מה כן נחוץ לנו ואיך כל אדם ניתן למצוא את החפץ. זה לקנות הערכת מקום מחודשת בדבר האיזור במדינה כל אדם נכנסים. זה להגדיר לבוס מה בני האדם מעונינים לקבל ולבקש אשר ממנו עזרה.

אז בהחלט, השנה מאוד חיכיתי לאלול. יש עלינו לכולם לרוב תוספים להניח ולהעריך. תוכניות שצריך בעשיית, הכרעות שיש ליהנות מ. ואני יודעת שאלול הינו איכות החיים הטוב ביותר: זמן רב שכולו ראוי לבחינה עצמית ולנושאים המשפיעים ביותר כן. המצלמה בפוקוס, הבוס יותר קיים, ובא בחשבון עבורנו הרבה מאוד איך להבליט להם. הפוקוס באלול, הוא לא על מה שרע אצלי; הוא כמעט כל המוצלח שיכול להיות.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://denimdaisy9.werite.net/trackback/14150479

This post's comments feed