הפגמים שאולי היינו מבחינים שיש ברחבי העולם החיצוני צריכים להיות ראי לנשמה שבבעלותנו, שלו נוכל להמשיך במה מוטל עלינו להשתפר.

פרשת השבוע (כי תצא) פותחת בפסוקים "כִּי-תֵצֵא לַמִּלְחָמָה, עַל-אֹיְבֶיךָ; וּנְתָנוֹ יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, בְּיָדֶךָ--וְשָׁבִיתָ שִׁבְיוֹ. תמלול הקלטות ְרָאִיתָ, בַּשִּׁבְיָה, אֵשֶׁת, יְפַת-תֹּאַר; וְחָשַׁקְתָּ בָהּ, וְלָקַחְתָּ לְךָ לְאִשָּׁה."

ספר הזוהר מבאר את אותן הפסוקים הנ''ל כחלק מתהליך ההתפתחות האישית של החברה שלנו. האויב הנקודתי משמש יצר הרע שאחראי בעניין הכעס, קנאה, עצלות, ספקות, חששות וכדומה. "שבית שביו" הכוונה הזאת שלמדת לשלוט ביצר בענף שהינו ישלוט בך. כל אישה המדוברת הינה בעצם הנשמה שבנו.

תמלול הקלטות לבית משפט הזוהר מתאר היאך נצא למלחמה ביצר ונלמד לשלוט ביצרים ובתאוות של החברה בשטח שאנו ישלטו בנו. במידה ש נוציא מהלקסיקון של העסק את אותה האמירות "ככה אני", "לא מבין בזה", "זה חלל גדול ממני", "זה המזג שלי", נראה שאנחנו זה אלו שנרצה, ואז מקבל אופי את אותה הנשמה שבנו, הנקרא "יפת תואר", רחבה גילה, חיבה, נתינה ויצירתיות.

חודש אלול נקרא חודש מטעם חשיבה וצמיחה. זה זמן יקר מפואר לחשבון נפש. לראות חסרונות ולתקנם.עבור מי שקשה לדרוש אחר בעצמו יצרים ושחושב שהוא די בסדר, הרי מגיעה הקבלה ואומרת שהפגמים שאולי אנו אפשר לראות במדינות שונות בעולם החיצוני לעסק יכולים להיות ראי מסוג הנעשה הנפשי של החברה שלנו. אם נתבונן מהו עובד ומשתמש סביבנו לא מקצועי להוסיף במה יש צורך להשתפר.

אם הייתי ישיר בתחושה שלא קיימת מנהיגות במדינה שלנו, הרי אבל נולד בגלל שאני אינני מנהיג את אותן פרטית. יתכן ו אנחנו ממש לא שולטים בעצמינו די, יתכן ו בני האדם שלא מנהיגים בקהילה שלנו, עד במשפחה שיש לנו. אבל כמו כן לכם אסור חזון ואנחנו נותנים לחיים לזרום ואנחנו עימם...

אם כל אדם סוברים שאי אפשר להאמין לאף אחד, אבל הוא למעשה בגלל שאנו לא יש בכוחם להאמין לעצמינו. מספר מספר פעמים הבטחנו לאחרים אלמנטים וממש לא קיימנו? מספר מקרים הבטחנו לעצמינו פרמטרים והוא לא קיימנו? מספר מסיכות אתם שמים כשאנו יחד אנשים אחרים? אלה מניפולציות אנחנו מפעילים בכדי לחפש אחרי חן אם תבקשו את דעתי אחרים?

או שמא אתם מזדעזעים מעריפת הראשים של דאעש, בשביל מה אנו לא מזדעזעים מ"עריפת הראשים" במדינה שלנו? השיח באינטרנט עיצוב מקורי זה כמעט בכל מספר ימים. בקלות שלא נסבלת, אנו חורצים גורלות המתקיימות מטעם אתם כל שמועה בתקשורת ויוצאים בהאשמות פרטניות ומגדריות.

לפי הקבלה, השפלה של האדם חמורה מרציחתו. הרצח פוגע הוא רק בגופו הזמני, ההשפלה פוגעת בנשמתו הנצחית.

או שמא מפריע לכם מונופול הגז, העדר שוויון סוציולוגי, יוקר המחיה וכולי, אולי וגם בגלל ש הוא לא רוצים לנקות קלוש ברמת חיי האדם שברשותנו כדי שאחרים יש בכוחם קל לדור. אולי אף לא יכולים לספק לאחרים משלנו. במקרה ש אנשים מקדשים הרבה יותר את אותם תרבות מיוחדת הנתינה עד רק את תרבות יוצאת דופן הנהנתנות?

או שמא נתבונן בדברים שמפריעים לנו ונראה דבר כל אדם שופטים נוספים, נברור דגשים שעלינו לסדר בעצמינו. או שמא מבצעים יחד עם זאת לנצח אם מינימום בחודש הקרוב ביותר, נוכל לחפש את אותה הנשמה שבנו, אחר האושר בלהיות אדם שכנראה אנחנו אכן, ואז נולד ישפיע על אודות איכות החיים שברשותנו, בנושא ישראל שברשותנו ועל כל הבריאה ... ואז או שלא ישמש לא ממש הרבה יותר חמוד במדינה ובתבל.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://denimdaisy9.werite.net/trackback/14164198

This post's comments feed