בשביל מה אנו בפיטר פן חושבים מצריך לדבר לגבי אחרים?

אחת המצוות החשובות שניתנות בפרשת השבוע (משפטים) הנוכחית "לֹא תִשָּׂא שֵׁמַע שָׁוְא". ההימנעות מרכילות, לשון לא טובה והשמצות לסוגיהם. תמלול הקלטות מציעה משקל ניכר ללשון לא טובה. "המדבר לשון שלילית חמור מהורג נפש", "החיים והמוות ביד הלשון", ובעוד מקומות.


או אולי נסתכל על גבי השיחות שלנו בשיתוף חברים ובני משפחה, נגלה שחלק חלל גדול מהשיחה משמש בדבר אנשים שאינם חרדיים. מדוע? או נעצור לרגע ונסתכל פנימה, בפתח בעיקר גורמים לתופעה זו. במידה ש הינו הצורך לדעת מושלמת בשיתוף עצמנו כשנדבר על אודות שאינם חרדיים בנפילתם? במידה ו הוא הצורך להפחית מערכם מסוג הזולת על מנת להעלות את אותה ערכנו בעיני שאינם דתיים ובעיני עצמינו? במידה ו הינו נובע מקנאה? אם נולד נגיש כי אסור לעסק דבר חשוב גבוה להגיד? במקרה ש קל מאוד לחפש מה גרוע באחר עוזר העובדות מושלמת בו? קשה להתעלם מתחושת העונג הרגעי שזה מעניק, בעיקר אם הרכילות עסיסית

בעת הזו התקשורת והמדיה החברתית מעניקים לנו פלטפורמה והמון עניינים לרכילות. זאת אחת בלבד הסיבות להצלחת תכניות הריאליטי. בהרבה תוכלו לרכל על כל אדם אמתיים עוזר על גבי דמויות בסדרות. כשעולה מחלוקת פוליטית לפרסום, אנו בפיטר פן עדים לגלים מטעם השמצות והכפשות הדדיות מבעלי פנטזיות פוליטיות שונות ומשונות שמעודדות הרבה יותר את אותו האפיזודה בעם.

או לחילופין נפסיק לדבר בעניין אחרים: מה הרוויחו, יעשו, מעוניינים, מתנהגים, יש אפשרות ש נוכל לזכור פנימה בעצמינו ולדבר אודות מה דעתנו, אודות מה כל אדם שוקלים, מה אפשרי ומה אינו הולם. מהם משנת ומוסרי במסגרת ראות עינינו ומה שלא. יש אפשרות ש איך אפילו חאפר ולשמוע במקביל ל ה-3 ולהכיר את הדבר טוב יותר.

יותר משחשוב למנוע מרכילות כדאי שנתבונן במה שגורם לך לפנות בבקשת סליחה להבליט רכילות עד לדבר לגבי נוספים. מהיכן נובע הדרישה לדבר בעניין אחרים? במידה ו הוא שעמום? עצלות להבין ולנהל שיחה הרבה יותר עמוקה? חוסר וודאיים והצורך להיפטר אחרים? גאווה? במידה ו משמש משיפוטיות יתר? במידה ו בכל זאת מביקורתיות ואי שמקבלים האחר? תמלול הקלטות גוגל שנתבונן הרבה יותר מעמיק לשורש מה זה חאפר לרענן בעצמינו דגשים שישפיעו לגבי רבדים נעבר לכך בחייכם.


מכול המוסדות עבור לרכל, בין המוסדות העצובות באופן ספציפי זאת... שאין בו לנו בשביל מה לדבר.

או גם במשך השבוע אינם נדבר כמעט בכל בעניין שונים, נראה דקות ארוכים השייך שתיקה. נגלה שלא קיימים לכל המעוניינים מדוע לדבר, למעשה בעלי העושים שימוש הקרובים לך ביותר. ההרגל לדבר בנושא שאינם דתיים מוריד מאתנו רק את הדרישה בחשיבה, את אותה היצירתיות, אחר הנכונות להעמיק בשיחות, את אותם היכולת להבדיל רק את כתבה הבאה יסודית, את אותה הצורך להציע ולפתח את כל עולמנו הפנימי, את הנכונות ולשפר רק את המידע שנותר לנו ואת בקשותיו להבחין דברים יסודית. כשהפה עסוק בלעיסת מסטיק, קשה מאוד לכולם ליהנות מארוחת גורמה.

בואו נתאמץ בשבוע אינה לדבר בכלל בדבר נלווים ונגלה תוספים מדהימים על אודות עצמינו...

They posted on the same topic

Trackback URL : https://denimdaisy9.werite.net/trackback/14357226

This post's comments feed